İçeriğe geç

Ağrı Çanakkale Arası Kaç KM

Ağrı Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Çanakkale arası kaç km? Ağrı Çanakkale arası kaç saat? Ağrı Çanakkale yol tarifi? Ağrı Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Çanakkale Arası Kaç KM

Ağrı Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1708 km’dir. Ağrı Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1420 km’dir.

Ağrı Çanakkale Arası Kaç KM

Ağrı Çanakkale Arası Kaç Saat

Ağrı Çanakkale arası kaç saat; Ağrı Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1708 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Ağrı Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1420 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 25 dakika

Ağrı Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1708 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 94 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 137 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.