İçeriğe geç

Ağrı Burdur Arası Kaç KM

Ağrı Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Burdur arası kaç km? Ağrı Burdur arası kaç saat? Ağrı Burdur yol tarifi? Ağrı Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Burdur Arası Kaç KM

Ağrı Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 km’dir. Ağrı Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1131 km’dir.

Ağrı Burdur Arası Kaç KM

Ağrı Burdur Arası Kaç Saat

Ağrı Burdur arası kaç saat; Ağrı Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1131 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Ağrı Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1387 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.