İçeriğe geç

Ağrı Bolu Arası Kaç KM

Ağrı Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Bolu arası kaç km? Ağrı Bolu arası kaç saat? Ağrı Bolu yol tarifi? Ağrı Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Bolu Arası Kaç KM

Ağrı Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1168 km’dir. Ağrı Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 978 km’dir.

Ağrı Bolu Arası Kaç KM

Ağrı Bolu Arası Kaç Saat

Ağrı Bolu arası kaç saat; Ağrı Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1168 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ağrı Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ağrı Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 978 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Ağrı Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1168 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.