İçeriğe geç

Ağrı Bitlis Arası Kaç KM

Ağrı Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Bitlis arası kaç km? Ağrı Bitlis arası kaç saat? Ağrı Bitlis yol tarifi? Ağrı Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Bitlis Arası Kaç KM

Ağrı Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 181 km’dir. Ağrı Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 121 km’dir.

Ağrı Bitlis Arası Kaç KM

Ağrı Bitlis Arası Kaç Saat

Ağrı Bitlis arası kaç saat; Ağrı Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 181 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ağrı Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ağrı Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 121 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40dakika

Ağrı Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 181 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.