İçeriğe geç

Ağrı Bingöl Arası Kaç KM

Ağrı Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Bingöl arası kaç km? Ağrı Bingöl arası kaç saat? Ağrı Bingöl yol tarifi? Ağrı Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Bingöl Arası Kaç KM

Ağrı Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 306 km’dir. Ağrı Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 205 km’dir.

Ağrı Bingöl Arası Kaç KM

Ağrı Bingöl Arası Kaç Saat

Ağrı Bingöl arası kaç saat; Ağrı Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 306 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 205 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Ağrı Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 306 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.