İçeriğe geç

Ağrı Bayburt Arası Kaç KM

Ağrı Bayburt Arası Kaç KM

Ağrı Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Bayburt arası kaç km? Ağrı Bayburt arası kaç saat? Ağrı Bayburt yol tarifi? Ağrı Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Bayburt Arası Kaç KM

Ağrı Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 km’dir. Ağrı Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 249 km’dir.

Ağrı Bayburt Arası Kaç KM

Ağrı Bayburt Arası Kaç Saat

Ağrı Bayburt arası kaç saat; Ağrı Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 249 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ağrı Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.