İçeriğe geç

Ağrı Batman Arası Kaç KM

Ağrı Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Batman arası kaç km? Ağrı Batman arası kaç saat? Ağrı Batman yol tarifi? Ağrı Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Batman Arası Kaç KM

Ağrı Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 km’dir. Ağrı Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 264 km’dir.

Ağrı Batman Arası Kaç KM

Ağrı Batman Arası Kaç Saat

Ağrı Batman arası kaç saat; Ağrı Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ağrı Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ağrı Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 264 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

52 dakika

Ağrı Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.