İçeriğe geç

Ağrı Artvin Arası Kaç KM

Ağrı Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Artvin arası kaç km? Ağrı Artvin arası kaç saat? Ağrı Artvin yol tarifi? Ağrı Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Artvin Arası Kaç KM

Ağrı Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 371 km’dir. Ağrı Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 194 km’dir.

Ağrı Artvin Arası Kaç KM

Ağrı Artvin Arası Kaç Saat

Ağrı Artvin arası kaç saat; Ağrı Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 371 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 194 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Ağrı Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 371 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.