İçeriğe geç

Ağrı Ardahan Arası Kaç KM

Ağrı Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Ardahan arası kaç km? Ağrı Ardahan arası kaç saat? Ağrı Ardahan yol tarifi? Ağrı Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Ardahan Arası Kaç KM

Ağrı Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 km’dir. Ağrı Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 158 km’dir.

Ağrı Ardahan Arası Kaç KM

Ağrı Ardahan Arası Kaç Saat

Ağrı Ardahan arası kaç saat; Ağrı Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ağrı Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ağrı Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 158 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4saat

Uçak ile;

45 dakika

Ağrı Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 258 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.