İçeriğe geç

Ağrı Amasya Arası Kaç KM

Ağrı Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Amasya arası kaç km? Ağrı Amasya arası kaç saat? Ağrı Amasya yol tarifi? Ağrı Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Amasya Arası Kaç KM

Ağrı Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 755 km’dir. Ağrı Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 622 km’dir.

Ağrı Amasya Arası Kaç Saat

Ağrı Amasya arası kaç saat; Ağrı Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 755 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ağrı Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 622 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Ağrı Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 854 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.