İçeriğe geç

Ağrı Aksaray Arası Kaç KM

Ağrı Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Aksaray arası kaç km? Ağrı Aksaray arası kaç saat? Ağrı Aksaray yol tarifi? Ağrı Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Aksaray Arası Kaç KM

Ağrı Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 km’dir. Ağrı Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 794 km’dir.

Ağrı Aksaray Arası Kaç KM

Ağrı Aksaray Arası Kaç Saat

Ağrı Aksaray arası kaç saat; Ağrı Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ağrı Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ağrı Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 794 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ağrı Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.