İçeriğe geç

Ağlı Yol Tarifi

Kastamonu Ağlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Ağlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağlı’ya nasıl gidilir? Ağlı yol tarifi? Ağlı yol haritası? Ağlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağlı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Ağlı, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Ağlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 225 km2’dir. Ağlı ilçesinin rakımı ise 1.174 m olarak hesaplanmıştır. Ağlı ilçesinin Kuzeyinde Küre, doğusunda Seydiler, batısında Azdavay, Güneyinde ise Daday ilçeleri bulunmaktadır. Ağlı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ağlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.094 nüfusa sahiptir.

Ağlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ağlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ağlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ağlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ağlı’ya Nasıl Gidilir? Ağlı Yol Tarifi

Ağlı’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ağlı’ya gelebilirsiniz. Ağlı karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 80.7 km, İstanbul’a yaklaşık 570 km, Ankara’ya yaklaşık 295 km, İzmir’den ise yaklaşık 923 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ağlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.