İçeriğe geç

Ağlı Posta Kodu

Ağlı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ağlı Posta Kodu Sorgulama

Ağlı’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ağlı ilçesi Hakkında

Ağlı ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Ağlı, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Ağlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 225 km2’dir. Rakımı ise 1.174 m olarak hesaplanmıştır. Ağlı ilçesinin Kuzeyinde Küre, doğusunda Seydiler, batısında Azdavay, Güneyinde ise Daday ilçeleri bulunmaktadır. Ağlı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ağlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağlı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.045 nüfusa sahiptir.

Ağlı Posta Kodu
Ağlı Posta Kodu