İçeriğe geç

Ağlasun Yol Tarifi

Burdur Ağlasun yol tarifi; yazımızda öncelikle Ağlasun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağlasun’a nasıl gidilir? Ağlasun yol tarifi? Ağlasun yol haritası? Ağlasun İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağlasun İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Ağlasun, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Ağlasun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 305 km2’dir. Ağlasun ilçesinin rakımı ise 1.144 m olarak hesaplanmıştır. Ağlasun ilinin Kuzeyinde Isparta, batısında Burdur merkez, Güneyinde ise Çeltikçi ilçeleri bulunmaktadır. Ağlasun ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ağlasun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağlasun ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 8.078 nüfusa sahiptir.

Ağlasun İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ağlasun Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ağlasun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ağlasun Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağlasun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ağlasun’a Nasıl Gidilir? Ağlasun Yol Tarifi

Ağlasun’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ağlasun’a gelebilirsiniz. Ağlasun karayolu ile Burdur şehir merkezine 59,7 km, İstanbul’a yaklaşık 612 km, Ankara’ya yaklaşık 443 km, İzmir’den ise yaklaşık 428 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ağlasun ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.