İçeriğe geç

Ağlasun Posta Kodu

Ağlasun Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ağlasun Posta Kodu Sorgulama

Ağlasun’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ağlasun ilçesi Hakkında

Ağlasun ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuzuncu en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Ağlasun, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Ağlasun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 305 km2’dir. Rakımı ise 1.144 m olarak hesaplanmıştır. Ağlasun ilinin Kuzeyinde Isparta, batısında Burdur merkez, Güneyinde ise Çeltikçi ilçeleri bulunmaktadır. Ağlasun ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ağlasun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağlasun ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.854 nüfusa sahiptir.

Ağlasun Posta Kodu
Ağlasun Posta Kodu