İçeriğe geç

Ağın Yol Tarifi

Elâzığ Ağın yol tarifi; yazımızda öncelikle Ağın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağın’a nasıl gidilir? Ağın yol tarifi? Ağın yol haritası? Ağın İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağın İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Ağın, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ağın İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 242 km2’dir. Ağın ilçesinin rakımı ise 889 m olarak hesaplanmıştır. Ağın ilinin kuzeyinde ve doğusunda ise Tunceli, batısında Malatya, Güneyinde ise Keban ilçeleri bulunmaktadır. Ağın ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ağın İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağın ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.626 nüfusa sahiptir.

Ağın İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ağın Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ağın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ağın Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ağın’a Nasıl Gidilir? Ağın Yol Tarifi

Ağın’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ağın’a gelebilirsiniz. Ağın karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 85.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.155 km, Ankara’ya yaklaşık 701 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.268 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ağın ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ağın ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.