İçeriğe geç

Afyonkarahisar Aksaray Arası Kaç KM

Afyonkarahisar Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyonkarahisar ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyonkarahisar Aksaray arası kaç km? Afyonkarahisar Aksaray arası kaç saat? Afyonkarahisar Aksaray yol tarifi? Afyonkarahisar Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyonkarahisar ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyonkarahisar ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyonkarahisar ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyonkarahisar ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyonkarahisar ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Afyonkarahisar Aksaray Arası Kaç KM

Afyonkarahisar Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 356 km’dir. Afyonkarahisar Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 307 km’dir.

Afyonkarahisar Aksaray Arası Kaç KM

Afyonkarahisar Aksaray Arası Kaç Saat

Afyonkarahisar Aksaray arası kaç saat; Afyonkarahisar Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 356 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Afyonkarahisar Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyonkarahisar Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 307 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

54 dakika

Afyonkarahisar Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyonkarahisar Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 356 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyonkarahisar Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyonkarahisar Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyonkarahisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyonkarahisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.