İçeriğe geç

Afyon Yozgat Arası Kaç KM

Afyon Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Yozgat arası kaç km? Afyon Yozgat arası kaç saat? Afyon Yozgat yol tarifi? Afyon Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Yozgat Arası Kaç KM

Afyon Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 482 km’dir. Afyon Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 387 km’dir.

Afyon Yozgat Arası Kaç KM

Afyon Yozgat Arası Kaç Saat

Afyon Yozgat arası kaç saat; Afyon Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 482 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 387 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Afyon Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 482 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.