İçeriğe geç

Afyon Yalova Arası Kaç KM

Afyon Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Yalova arası kaç km? Afyon Yalova arası kaç saat? Afyon Yalova yol tarifi? Afyon Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Afyon Yalova Arası Kaç KM

Afyon Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 343 km’dir. Afyon Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 238 km’dir.

Afyon Yalova Arası Kaç KM

Afyon Yalova Arası Kaç Saat

Afyon Yalova arası kaç saat; Afyon Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 343 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Afyon Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 238 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

48 dakika

Afyon Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 343 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.