İçeriğe geç

Afyon Tunceli Arası Kaç KM

Afyon Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Tunceli arası kaç km? Afyon Tunceli arası kaç saat? Afyon Tunceli yol tarifi? Afyon Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir.Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Tunceli Arası Kaç KM

Afyon Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1081 km’dir. Afyon Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 781 km’dir.

Afyon Tunceli Arası Kaç KM

Afyon Tunceli Arası Kaç Saat

Afyon Tunceli arası kaç saat; Afyon Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1081 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Afyon Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 781 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Afyon Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1081 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.