İçeriğe geç

Afyon Tokat Arası Kaç KM

Afyon Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Tokat arası kaç km? Afyon Tokat arası kaç saat? Afyon Tokat yol tarifi? Afyon Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir.Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Tokat Arası Kaç KM

Afyon Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 km’dir. Afyon Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 545 km’dir.

Afyon Tokat Arası Kaç KM

Afyon Tokat Arası Kaç Saat

Afyon Tokat arası kaç saat; Afyon Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Afyon Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 545 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Afyon Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.