İçeriğe geç

Afyon Sivas Arası Kaç KM

Afyon Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Sivas arası kaç km? Afyon Sivas arası kaç saat? Afyon Sivas yol tarifi? Afyon Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Afyon Sivas Arası Kaç KM

Afyon Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 706 km’dir. Afyon Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 569 km’dir.

Afyon Sivas Arası Kaç KM

Afyon Sivas Arası Kaç Saat

Afyon Sivas arası kaç saat; Afyon Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 706 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Afyon Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 569 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Afyon Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 706 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.