İçeriğe geç

Afyon Şırnak Arası Kaç KM

Afyon Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Şırnak arası kaç km? Afyon Şırnak arası kaç saat? Afyon Şırnak yol tarifi? Afyon Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Şırnak Arası Kaç KM

Afyon Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 km’dir. Afyon Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1052 km’dir.

Afyon Şırnak Arası Kaç KM

Afyon Şırnak Arası Kaç Saat

Afyon Şırnak arası kaç saat; Afyon Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1052 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 54 dakika

Afyon Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.