İçeriğe geç

Afyon Sinop Arası Kaç KM

Afyon Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Sinop arası kaç km? Afyon Sinop arası kaç saat? Afyon Sinop yol tarifi? Afyon Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz Anadolu bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Sinop Arası Kaç KM

Afyon Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 669 km’dir. Afyon Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 535 km’dir.

Afyon Sinop Arası Kaç KM

Afyon Sinop Arası Kaç Saat

Afyon Sinop arası kaç saat; Afyon Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 669 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Afyon Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 535 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Afyon Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 669 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.