İçeriğe geç

Afyon Siirt Arası Kaç KM

Afyon Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Siirt arası kaç km? Afyon Siirt arası kaç saat? Afyon Siirt yol tarifi? Afyon Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Afyon Siirt Arası Kaç KM

Afyon Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1267 km’dir. Afyon Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1000 km’dir.

Afyon Siirt Arası Kaç KM

Afyon Siirt Arası Kaç Saat

Afyon Siirt arası kaç saat; Afyon Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1267 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Afyon Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1000 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Afyon Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1267 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 102 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.