İçeriğe geç

Afyon Rize Arası Kaç KM

Afyon Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Rize arası kaç km? Afyon Rize arası kaç saat? Afyon Rize yol tarifi? Afyon Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Afyon Rize Arası Kaç KM

Afyon Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1079 km’dir. Afyon Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 889 km’dir.

Afyon Rize Arası Kaç KM

Afyon Rize Arası Kaç Saat

Afyon Rize arası kaç saat; Afyon Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1079 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Afyon Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Afyon Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 889 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Afyon Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1079 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.