İçeriğe geç

Afyon Osmaniye Arası Kaç KM

Afyon Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Osmaniye arası kaç km? Afyon Osmaniye arası kaç saat? Afyon Osmaniye yol tarifi? Afyon Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Afyon Osmaniye Arası Kaç KM

Afyon Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 km’dir. Afyon Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 535 km’dir.

Afyon Osmaniye Arası Kaç KM

Afyon Osmaniye Arası Kaç Saat

Afyon Osmaniye arası kaç saat; Afyon Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Afyon Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 535 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Afyon Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 656 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.