İçeriğe geç

Afyon Niğde Arası Kaç KM

Afyon Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Niğde arası kaç km? Afyon Niğde arası kaç saat? Afyon Niğde yol tarifi? Afyon Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Afyon Niğde Arası Kaç KM

Afyon Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 km’dir. Afyon Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 372 km’dir.

Afyon Niğde Arası Kaç KM

Afyon Niğde Arası Kaç Saat

Afyon Niğde arası kaç saat; Afyon Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyon Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 372 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Afyon Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 455 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.