İçeriğe geç

Afyon Nevşehir Arası Kaç KM

Afyon Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Nevşehir arası kaç km? Afyon Nevşehir arası kaç saat? Afyon Nevşehir yol tarifi? Afyon Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Afyon Nevşehir Arası Kaç KM

Afyon Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 km’dir. Afyon Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 364 km’dir.

Afyon Nevşehir Arası Kaç KM

Afyon Nevşehir Arası Kaç Saat

Afyon Nevşehir arası kaç saat; Afyon Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyon Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 364 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Afyon Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 427 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.