İçeriğe geç

Afyon Muş Arası Kaç KM

Afyon Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Muş arası kaç km? Afyon Muş arası kaç saat? Afyon Muş yol tarifi? Afyon Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Afyon Muş Arası Kaç KM

Afyon Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1194 km’dir. Afyon Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 951 km’dir.

Afyon Muş Arası Kaç KM

Afyon Muş Arası Kaç Saat

Afyon Muş arası kaç saat; Afyon Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1194 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 951 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Afyon Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1194 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.