İçeriğe geç

Afyon Kütahya Arası Kaç KM

Afyon Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kütahya arası kaç km? Afyon Kütahya arası kaç saat? Afyon Kütahya yol tarifi? Afyon Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kütahya Arası Kaç KM

Afyon Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 km’dir. Afyon Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 88 km’dir.

Afyon Kütahya Arası Kaç KM

Afyon Kütahya Arası Kaç Saat

Afyon Kütahya arası kaç saat; Afyon Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Afyon Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 88 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Uçak ile;

37 dakika

Afyon Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 96 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.