İçeriğe geç

Afyon Kırşehir Arası Kaç KM

Afyon Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kırşehir arası kaç km? Afyon Kırşehir arası kaç saat? Afyon Kırşehir yol tarifi? Afyon Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kırşehir Arası Kaç KM

Afyon Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 431 km’dir. Afyon Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 317 km’dir.

Afyon Kırşehir Arası Kaç KM

Afyon Kırşehir Arası Kaç Saat

Afyon Kırşehir arası kaç saat; Afyon Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 431 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyon Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Afyon Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 317 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Afyon Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 431 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.