İçeriğe geç

Afyon Kırklareli Arası Kaç KM

Afyon Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kırklareli arası kaç km? Afyon Kırklareli arası kaç saat? Afyon Kırklareli yol tarifi? Afyon Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kırklareli Arası Kaç KM

Afyon Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 636 km’dir. Afyon Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 435 km’dir.

Afyon Kırklareli Arası Kaç KM

Afyon Kırklareli Arası Kaç Saat

Afyon Kırklareli arası kaç saat; Afyon Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 636 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Afyon Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 435 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Afyon Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 636 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.