İçeriğe geç

Afyon Kırıkkale Arası Kaç KM

Afyon Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kırıkkale arası kaç km? Afyon Kırıkkale arası kaç saat? Afyon Kırıkkale yol tarifi? Afyon Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kırıkkale Arası Kaç KM

Afyon Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 345 km’dir. Afyon Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 283 km’dir.

Afyon Kırıkkale Arası Kaç KM

Afyon Kırıkkale Arası Kaç Saat

Afyon Kırıkkale arası kaç saat; Afyon Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 345 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Afyon Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyon Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 283 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

52 dakika

Afyon Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 345 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.