İçeriğe geç

Afyon Kilis Arası Kaç KM

Afyon Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kilis arası kaç km? Afyon Kilis arası kaç saat? Afyon Kilis yol tarifi? Afyon Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kilis Arası Kaç KM

Afyon Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 km’dir. Afyon Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 622 km’dir.

Afyon Kilis Arası Kaç KM

Afyon Kilis Arası Kaç Saat

Afyon Kilis arası kaç saat; Afyon Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Afyon Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 622 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Afyon Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 848 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.