İçeriğe geç

Afyon Kastamonu Arası Kaç KM

Afyon Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kastamonu arası kaç km? Afyon Kastamonu arası kaç saat? Afyon Kastamonu yol tarifi? Afyon Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kastamonu Arası Kaç KM

Afyon Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 km’dir. Afyon Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 402 km’dir.

Afyon Kastamonu Arası Kaç KM

Afyon Kastamonu Arası Kaç Saat

Afyon Kastamonu arası kaç saat; Afyon Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Afyon Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 402 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Afyon Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.