İçeriğe geç

Afyon Kars Arası Kaç KM

Afyon Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Kars arası kaç km? Afyon Kars arası kaç saat? Afyon Kars yol tarifi? Afyon Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Afyon Kars Arası Kaç KM

Afyon Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1345 km’dir. Afyon Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1095 km’dir.

Afyon Kars Arası Kaç KM

Afyon Kars Arası Kaç Saat

Afyon Kars arası kaç saat; Afyon Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1345 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Afyon Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1095 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 57 dakika

Afyon Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1345 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.