İçeriğe geç

Afyon Karaman Arası Kaç KM

Afyon Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Karaman arası kaç km? Afyon Karaman arası kaç saat? Afyon Karaman yol tarifi? Afyon Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Karaman Arası Kaç KM

Afyon Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 km’dir. Afyon Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 294 km’dir.

Afyon Karaman Arası Kaç KM

Afyon Karaman Arası Kaç Saat

Afyon Karaman arası kaç saat; Afyon Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Afyon Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyon Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 294 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

53 dakika

Afyon Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 337 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.