İçeriğe geç

Afyon Karabük Arası Kaç KM

Afyon Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Karabük arası kaç km? Afyon Karabük arası kaç saat? Afyon Karabük yol tarifi? Afyon Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Karabük Arası Kaç KM

Afyon Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 465 km’dir. Afyon Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 330 km’dir.

Afyon Karabük Arası Kaç KM

Afyon Karabük Arası Kaç Saat

Afyon Karabük arası kaç saat; Afyon Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 465 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Afyon Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Afyon Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 330 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

56 dakika

Afyon Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 465 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.