İçeriğe geç

Afyon Isparta Arası Kaç KM

Afyon Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Isparta arası kaç km? Afyon Isparta arası kaç saat? Afyon Isparta yol tarifi? Afyon Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz Anadolu bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Isparta Arası Kaç KM

Afyon Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 165 km’dir. Afyon Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 111 km’dir.

Afyon Isparta Arası Kaç KM

Afyon Isparta Arası Kaç Saat

Afyon Isparta arası kaç saat; Afyon Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 165 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Afyon Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 111 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Afyon Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 165 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.