İçeriğe geç

Afyon Iğdır Arası Kaç KM

Afyon Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Iğdır arası kaç km? Afyon Iğdır arası kaç saat? Afyon Iğdır yol tarifi? Afyon Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Iğdır Arası Kaç KM

Afyon Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1430 km’dir. Afyon Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1169 km’dir.

Afyon Iğdır Arası Kaç KM

Afyon Iğdır Arası Kaç Saat

Afyon Iğdır arası kaç saat; Afyon Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1430 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Afyon Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1169 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Afyon Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1430 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.