İçeriğe geç

Hatay Afyon Arası Kaç KM

Hatay Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Afyon arası kaç km? Hatay Afyon arası kaç saat? Hatay Afyon yol tarifi? Hatay Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Afyon Arası Kaç KM

Hatay Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 km’dir. Hatay Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 620 km’dir.

Hatay Afyon Arası Kaç KM

Hatay Afyon Arası Kaç Saat

Hatay Afyon arası kaç saat; Hatay Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 620 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hatay Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 816 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.