İçeriğe geç

Afyon Hakkari Arası Kaç KM

Afyon Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Hakkari arası kaç km? Afyon Hakkari arası kaç saat? Afyon Hakkari yol tarifi? Afyon Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Hakkari Arası Kaç KM

Afyon Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1476 km’dir. Afyon Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1162 km’dir.

Afyon Hakkari Arası Kaç KM

Afyon Hakkari Arası Kaç Saat

Afyon Hakkari arası kaç saat; Afyon Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1476 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1162 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 2  dakika

Afyon Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1476 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 119 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.