İçeriğe geç

Afyon Gümüşhane Arası Kaç KM

Afyon Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Gümüşhane arası kaç km? Afyon Gümüşhane arası kaç saat? Afyon Gümüşhane yol tarifi? Afyon Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Gümüşhane Arası Kaç KM

Afyon Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 km’dir. Afyon Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 771 km’dir.

Afyon Gümüşhane Arası Kaç KM

Afyon Gümüşhane Arası Kaç Saat

Afyon Gümüşhane arası kaç saat; Afyon Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Afyon Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 771 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Afyon Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.