İçeriğe geç

Afyon Giresun Arası Kaç KM

Afyon Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Giresun arası kaç km? Afyon Giresun arası kaç saat? Afyon Giresun yol tarifi? Afyon Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Afyon Giresun Arası Kaç KM

Afyon Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 872 km’dir. Afyon Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 713 km’dir.

Afyon Giresun Arası Kaç KM

Afyon Giresun Arası Kaç Saat

Afyon Giresun arası kaç saat; Afyon Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 872 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Afyon Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 713 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 27 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 27 dakika

Afyon Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 872 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.