İçeriğe geç

Erzurum Afyon Arası Kaç KM

Erzurum Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Afyon arası kaç km? Erzurum Afyon arası kaç saat? Erzurum Afyon yol tarifi? Erzurum Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Afyon Arası Kaç KM

Erzurum Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1146 km’dir. Erzurum Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 932 km’dir.

Erzurum Afyon Arası Kaç KM

Erzurum Afyon Arası Kaç Saat

Erzurum Afyon arası kaç saat; Erzurum Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1146 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Erzurum Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 932 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 44 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 44 dakika

Erzurum Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1146 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.