İçeriğe geç

Afyon Erzincan Arası Kaç KM

Afyon Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Erzincan arası kaç km? Afyon Erzincan arası kaç saat? Afyon Erzincan yol tarifi? Afyon Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Erzincan Arası Kaç KM

Afyon Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 km’dir. Afyon Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 780 km’dir.

Afyon Erzincan Arası Kaç KM

Afyon Erzincan Arası Kaç Saat

Afyon Erzincan arası kaç saat; Afyon Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Afyon Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 780 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Afyon Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 951 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.