İçeriğe geç

Afyon Elazığ Arası Kaç KM

Afyon Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Elazığ arası kaç km? Afyon Elazığ arası kaç saat? Afyon Elazığ yol tarifi? Afyon Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Elazığ Arası Kaç KM

Afyon Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 km’dir. Afyon Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 755 km’dir.

Afyon Elazığ Arası Kaç KM

Afyon Elazığ Arası Kaç Saat

Afyon Elazığ arası kaç saat; Afyon Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 755 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Afyon Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.