İçeriğe geç

Afyon Edirne Arası Kaç KM

Afyon Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Edirne arası kaç km? Afyon Edirne arası kaç saat? Afyon Edirne yol tarifi? Afyon Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Edirne Arası Kaç KM

Afyon Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 km’dir. Afyon Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 470 km’dir.

Afyon Edirne Arası Kaç KM

Afyon Edirne Arası Kaç Saat

Afyon Edirne arası kaç saat; Afyon Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Afyon Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 470 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 7 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 7 dakika

Afyon Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 642 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.