İçeriğe geç

Afyon Çorum Arası Kaç KM

Afyon Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Çorum arası kaç km? Afyon Çorum arası kaç saat? Afyon Çorum yol tarifi? Afyon Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Çorum Arası Kaç KM

Afyon Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 km’dir. Afyon Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 428 km’dir.

Afyon Çorum Arası Kaç KM

Afyon Çorum Arası Kaç Saat

Afyon Çorum arası kaç saat; Afyon Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Afyon Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Afyon Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 428 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 4 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 4 dakika

Afyon Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.